Araç Kiralama

Kopuz Turizm Araç Kiralama Hizmetleri

Sektörde 21 yıllık tecrübemiz, kaliteli hizmetimiz, müşteri memnuniyet odaklı ve güler yüzlü ekibimiz ile birlikte; siz değerli müşterilerimize hizmet etme anlayışını benimseyerek çıktığımız bu yolda, amacımız kendinizi güvende hissetmenizi sağlamak.

Kopuz Tur güvencesi ile günlük işleriniz veya turistik amaçlı gezlerinizde istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak çeşitli model ve marka araçlarımız ve şoförlü-şoförsüz araç kiralama ve/veya VIP Minibüs tahsis etme seçeneklerimiz ile kusursuz bir araç kiralama tecrübesi yaşamanız için buradayız.

Kopuz Tur sadece bir araç kiralama şirketi değil aynı zamanda her türlü ulaşımınıza profesyonel çözümler üretebilen çözüm ortağınızdır.

Kopuz Turizm Araç Kiralama Genel Şartları

Gizlilik
Kiralama sırasında sizden istenilen tüm bilgiler Kopuz Tur tarafından sadece kiralama yapılacak aracın işleminde kullanılmak üzere talep edilmektedir. (Alınan bilgiler herhangi bir başka amaçla kullanılmaz ve üçüncü kişilerle paylaşımı yapılmaz).

Sürücü Yaşı /Ehliyet Süresi
Sigorta şartları gereğince; ekonomik bir araç kiralama için min. 21 yaş, orta ve üst sınıf araçlar için ise min. 25 yaş sınırı ve 2 yıllık ehliyete sahip olunması şartı, lüks ve büyük araçlarda min. 28 yaş sınırı ve 3 yıllık ehliyet sahibi olunması şartı aranmaktadır.

Araç Kiralama Süresi
Araç kiralama süresi; min. 1 gün (24 saat ) max.1 ay (30 gün) şeklinde olmaktadır. (24 saatten az süre ile yapılan kiralamalar 1 gün (24 saat) olarak kabul edilir.)

Yakıt
Araçlarımız, kiralama sırasında yakıt deposu dolu olarak teslim edilir. Kiracı tarafından yakıt deposunun dolu olarak iade edilmesi beklenmektedir. (Eksik yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt ücreti farkı ve hizmet bedeli tahsil edilir.)

Kasko / Sigorta
Kiralık araçlarımızın tamamı kasko sigortalı olup, müşterilerimizin güvence altına alınması sağlanmaktadır.
(Yasal hız sınırına uyulmaması, alkol ve uyuşturucu kullanılması, kontratta yazan isimler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında kullanılması durumlarında sigorta geçerli olmamaktadır.)
Sigortanın geçerli olabilmesi için yukarıda saydığımız maddeler dışında kalacak şekilde oluşan hasarların trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 48 saat içinde tarafımıza bildirilmesi ve eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.(Aksi halde sigorta geçerliliği devreden kalkacaktır.)

Trafik Cezaları
Trafik kurallarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kullanıcıya aittir. (Araçların herhangi nedenle resmi ve/veya yerel makamlar tarafından tutulması halinde geçecek zaman, kiralama sözleşme süresi içiresinde kabul edilir.)
Kiralama süresi içinde gerçekleşen ve kiracıya ait olan trafik ceza tahsilatı kiralama sırasında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilecektir.

Teslim ve İade
Araç teslim etme ve araç teslim alma formlarının karşılıklı olarak imzalanması, aracın Kopuz Tur tarafından belirlenmiş olan adresten teslim alınması ve yine aynı adrese teslim edilmesi gerekmektedir.(Araçların erken iade edilmesi halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak olup, geç iade edilmesi durumunda ek ücret talep edilecektir.)

Otomatik Geçiş Ücreti
Araçlarımızın tamamında OGS/HGS otomatik geçiş sistemi bulunmaktadır. (OGS/HGS’nin kullanılması durumunda kullanılan tutar +10 TL hizmet bedeli olarak araç iadesinde kiracıdan tahsil edilir. Kullanım yapılmamışsa herhangi bir ücret tahsili yapılmaz)